1 2 3 4

Uskutečněné akce

 

10. 12. 2019 Poklad Inků – výstaviště v Brně
Této výstavy se účastnili žáci prvního ročníku M1 a žáci maturitního nástavbového studia PT1. Žáci se zde dozvěděli celou historii osidlování amerického kontinentu. Viděli stopy dávné historie, které jsou doslova vyryty do zlatých masek, šperků a obětních nožů. Dále jsme podnikli zajímavou procházku historickým centrem Brna, kde se konaly vánoční trhy a panovala zde pravá vánoční atmosféra. Všichni jsme se vrátili zdraví a spokojení zpátky do Ostravy a věřím, že se studentům tato akce líbila. Pedagogický dozor: Mgr. Eva Musilová
FOTOGALERIE

6. 11. 2019 - Anglicko - české divadlo
Naši žáci maturitního nástavbového studia třídy PT1 se účastnili činoherního anglicko - českého divadelního představení s názvem “Last wish”. Akce se konala v Kulturním a společenském centru AKORD v Ostravě-Zábřehu a jak žákům tak učitelům se divadlo líbilo a obohatilo jejich znalost angličtiny.
FOTOGALERIE

8. 11. 2019 - RACING CLASSIC EXPO
Žáci naši školy již tradičně navštívili auto – moto výstavu v Praze – Letňanech, která nabízí seznámení a prohlídku vozidel všech typů v kategoriích sportovní, veterán a závodních strojů. Žáci využili prohlídky k seznámení s konstrukcí a technickým provedením vozidel domácích i zahraničních značek současných i historických. Prohlídku jsme absolvovali individuálně nebo v menších skupinkách dle požadavků žáků. Exkurze byla velmi povedená a žáky obohatila dalšími poznatky z oblasti automobilového průmyslu použité ve výuce. Kvalita výstavy nám jistě vynahradila delší cestování.

20. - 24. 5. 2019 - Turistický kurz
Cykloturistický kurz se konal od 20. 5 do 24. 5. 2019 v rekreačním středisku Zálesí, Budišov nad Budišovkou. Účastnilo se 20 chlapců primárně prvních ročníků RB SOU. Náplní kurzu byly týmové a komunikační hry, tak aby spolu chlapci utvořili jeden tým. Z počátku se snaha instruktorů jevila vniveč, ale zhruba v polovině kurzu a potřeby úzké spolupráce na nedalekých vodních tocích v lodi prolomila ledy. Po zbytek kurzu chlapci pracovali skvěle a do her chodili s týmovým duchem a hrdostí, jaký by měl mít správný účastník kurzu. Mimo seznamovací a týmové role si chlapci osvojili také základy cyklistiky, opravy horského/trekového kola a pohyb na cyklistickém kole ve skupině. Z turistické části si žáci RB SOU, odnesli základní orientaci a práci s mapou či buzolou. Večery nám zpříjemnilo tehdejší mistrovství světa v ledním hokeji a táborový oheň, kde jsme společně rozebírali průběh uplynulého dne. Závěrem si kluci odpracovali cestu z Budišova do Ostravy a týdenní kurz v krásném prostředí Libavské přírody byl za námi.
Mgr. Adam Kolek

7. 3. 2019 - Muzeum Ostrava
Ve čtvrtek 7. března 2019 se konala pro žáky 1. ročníků návštěva historické expozice v Muzeu města Ostravy. Akce se zúčastnili žáci tříd M1 a MK1. Měli jsme možnost si prohlédnout budovu Staré radnice a všechny expozice, které jsou zde návštěvníkům k dispozici. Díky poutavému výkladu průvodkyně muzea se žáci dozvěděli mnoho zajímavých informací o historii města Ostravy od středověku až do současnosti a o dějinách těžby uhlí a industrializaci Ostravska. Domníváme se, že akce byla pro žáky přínosná.
Pedagogický dozor: Mgr. Hana Peková

7. 3. 2019 - Autoopravář junior - karosář
Dne 7. března 2019 se na naší škole uskutečnilo krajské kolo soutěže Autoopravář junior 2019 v kategorii Karosář. Soutěže se zúčatnily čtyři školy z Moravskoslezského kraje – SŠTO, Havířov – Šumbark, VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice, RB SOU autoopravárenské, Ostrava – Vítkovice a SŠTD, Ostrava – Vítkovice. V první části soutěže žáci ověřili své znalosti testem, který prověřil jejich odborné znalosti. Ve druhé části žáci absolvovali poznávací zkoušku, kde bylo jejich úkolem poznat speciální nářadí a karosářské materiály. Poslední část pak byla praktická. Zde žáci prováděli opravu čelního skla a plastových částí technologií Würth, poté svařovali, a prováděli opravy karosářských dílů. Překvapivou vítězkou se stala žákyně SŠTO, Havířov – Šumbark s celkovým počtem bodů 378 ze 400 možných. Reprezentant naší školy si nevedl špatně a umístil se na krásném třetím místě. Všichni účastníci obdrželi krásné ceny od sponzorů soutěže: B Of B cars s.r.o., Centrum Moravia Sever, spol. s r.o., Unicar, spol. s r.o. - Škoda a Autoset Centrum, s.r.o. Třinec. Vítězům gratulujeme a sponzorům děkujeme.
FOTOGALERIE

1. 3. 2019 - Exkurze TATRA Kopřivnice
Tato exkurze byla zaměřena na konstrukce automobilů, karoserii, druhy motorů. Žákům se tato exkurze moc líbila, vzali si do své budoucí praxe poznatky našich předků. V tomto muzeu mohli vidět jak osobní tak nákladní vozidla, staré i nové koncepce.
Pedagogický dozor: Ladislav Hampl, Jiří Roček

9. 11. 2018 - Praha - exkurze
Žáci prvních ročníků se zúčastnili akce RACING EXPO Praha. Stejně, jako minule zde bylo k vidění mnoho zajímavých automobilů určených k závodění ve všech disciplínách tohoto krásného sportu. Dalším zpestřením celé akce byla výstava Porsche clubu, který zde vystavoval všechny exponáty této značky včetně nejstaršího Porsche v ČR. Součástí této výstavy bylo i VETERÁN EXPO, kde žáci viděli automobily z počátku 20. století až do doby nedávno minulé.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Tomáš Miklovič, Mgr. Svatopluk Daniš

30. 9. - 20. 10. 2018 - Maďarsko - Budapešť
Naše škola se účastnila mezinárodního projektu v rámci školního vzdělávání – Programu Erasmus v Maďarsku. Dvacítka vybraných žáků naší školy odjela do hlavního města Budapešť, kde se po dobu třech týdnů věnovali odborné přípravě v rámci vzdělávání. Pro všechny účastníky byl tento Program velice přínosný. Žáci si vyzkoušeli práci na specializovaných pracovištích a museli se popasovat i s jazykovou bariérou. Během pobytu žáci získali cenné a užitečné zkušenosti, navázali nová přátelství a do budoucna získali lepší představu o tom, čemu se chtějí věnovat v budoucnu.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Simona Košařová

3. 9. 2018 - Vítání 1. ročníků
Dne 3. 9. 2018 se uskutečnilo v Clarion Congress hotel Ostrava vítání prvních ročníků na naši školu.
FOTOGALERIE

22. 1. 2018 - Infotherma Ostrava
Dne 22. 1. 2018 se naši žáci tříd PT1 a PT2 zúčastnili 25. ročníku mezinárodní výstavy Infotherma 2018 Ostrava. Výstava byla zaměřena na vytápění, úspory energií a smysluplné využívání obnovitelných zdrojů.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Vladimír Bátrla

11. 12. 2017 - Vánoční Praha
Pro velký zájem studentů naší školy jsme zorganizovali předvánoční historickou exkurzi do Prahy. Akce se zúčastnili studenti ze všech ročníků, největší skupinu tvořili studenti třídy M2. Nejprve proběhla návštěva Staroměstského náměstí, kde se konaly tradiční vánoční trhy. Zde jsme si prohlédli významné památky jako Staroměstskou radnici s orlojem, pomník Mistra Jana Husa a gotický dům U Kamenného zvonu, kde se údajně narodil český král a římský císař Karel IV. Potom jsme pokračovali směrem na Pražský hrad, prohlédli jsme si Karlův most, kostel Sv. Mikuláše na Malé Straně a Hradčanské náměstí. Také tady se konaly vánoční trhy a panovala zde pravá vánoční atmosféra. Všichni jsme se vrátili zdraví a spokojení zpátky do Ostravy a věřím, že se studentům tato akce líbila.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Hana Peková, Ing. Vladimír Víteček

28. 11. 2017 - Florbal
Dne 28. listopadu 2017 proběhl další ročník florbalového turnaje středních škol města Ostravy. Organizátorem soutěže byla již tradičně Střední škola technická a dopravní v Ostravě - Vítkovicích. Naše škola je pravidelným účastníkem tohoto turnaje, a tak ani letos jsme nemohli chybět. Všichni vybraní žáci velmi zodpovědně a s maximálním nasazením reprezentovali naši školu. Úspěch se dostavil v podobě několika vyhraných zápasů, avšak obsazení druhého místa ve své skupině na postup do finále nestačilo. I tak patří poděkování všem zúčastněným žákům a pochvala za vzornou reprezentaci.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Simona Košařová

21. 11. 2017 - Exkurze do Třebovické elektrárny
Dne 21. Listopadu 2017 se uskutečnila exkurze našich žáků studijního oboru provozní technika (třída PT1) v areálu závodu Elektrárna Třebovice. Elektrárna Třebovice je významným zdrojem tepla a elektrické energie. Nachází se v Ostravě-Třebovicích. Jejím provozovatelem je Veolia Energie ČR. První elektřinu dodala elektrárna v roce 1933. V současné době má elektrárna 765 MW tepelného výkonu a 180 MW elektrického výkonu.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Vladimír Bátrla

10. 11. 2017 - Racing Expo
V pátek 10. listopadu 2017 žáci naší školy navštívili veletrh Racing Expo, kde se pod jednou střechou představil průřez motoristickým sportem v České republice. Bylo zde k vidění mnoho automobilů a motocyklů různých sportovních disciplín, tak jak je většinou známe jen z televize.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Richard Veselský, Ing. Tomáš Miklovič

20. 10. 2017 - Literární Opava
Všichni studenti maturitního oboru PT2 se zúčastnili zajímavé kulturní akce, která se konala ve Slezském zemském muzeu v Opavě. Je to výstava věnovaná životu a dílu významného regionálního básníka Petra Bezruče, který letos slaví 150. výročí svého narození. Studenti měli příležitost absolvovat komentovanou prohlídku s průvodcem z muzea, který je velmi poutavým způsobem seznámil s životem a literární tvorbou tohoto básníka. Měli jsme možnost si prohlédnout originály některých básní ze sbírky Slezské písně a obdivovat různé dobové fotografie a jiné dokumenty a tak se seznámit s osudem tohoto spisovatele. V další části výstavy se nacházejí různá vydání Slezských písní a ilustrace významných současných výtvarníků. Dále jsme podnikli zajímavou procházku historickým centrem Opavy a navštívili jsme některé zdejší památky.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Hana Peková

22. 9. 2017 - WOLFRAM
Naši vybraní žáci se zúčastnili branného cviční s názvem Wolfram. Soutěž středních škol se konala na vojenském cvičišti Libavá. Družstva soutěžila v disciplínách jízda na raftu, překážková dráha, střelba ze vzduchovky, vědomostní test, první pomoc, silový trojboj a koordinační spolupráce týmu. Navíc si ještě mohli vyzkoušet spoustu dalších aktivit jako „opilecké“ brýle, natahování gumy a také shlédli ukázku zbraní. Všichni ze sebe vydali maximum a zkusili si tak, jak náročný mají výcvik vojáci.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Richard Veselský

15. 9. 2017 - Přespolní běh
Tak jako každý rok, i letos se konalo okresní kolo v přespolním běhu středních škol. Běžecký areál Bělský les přivítal atlety většiny středních škol v Ostravě, aby změřily své síly na pilinovém okruhu. Žáci naší školy se pravidelně tohoto závodu zúčastňují a bojují o co nejlepší umístění ve své chlapecké kategorii. Čekala na ně trať dlouhá 1500 metrů a všichni běžci zaslouží pochvalu za zvládnutí nelehké trasy, kdy si poradili i s nepřízní počasí. Také díky výborné organizaci celého závodu se už nyní těšíme na další ročník.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Simona Košařová

7. 9. 2017 - Art and Science
Dne 7. září se žáci dvou tříd PT1 a PT2 naší školy zúčastnili akce Art & Science 2017, kterou pořádala FEI VŠB – technická univerzita Ostrava. Tato akce na podporu technického vzdělání byla ukázkou různých science show, kouzelnických show, soutěží o ceny, akrobacie na šálách, módní přehlídky apod. Žáci středních a základních škol si mohli vyzkoušet svůj tvůrčí talent, ověřit techniku, zajezdit si s elektromobily. V areálu školy probíhaly prezentace fakult a o dobrou atmosféru se starali moderátoři rádia Orion a odpoledne skupiny Mirai, Rock&roll band M. Woodmana a Mig21.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Vladimír Bátrla, Mgr. Simona Košařová

14. 6. 2017 - Czech Raildays
Naši žáci, tříd M1 a PT1, se zúčastnili 18. ročníku mezinárodního veletrhu Czech Raildays 2017, který proběhl ve dnech 13. – 15. 6. 2017 v areálu nákladového nádraží železniční stanice Ostrava hlavní nádraží.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Vladimír Bátrla, Bc. Zdeněk Alčer, Ing. Miroslava Elfmarková, Mgr. Hana Peková, Mgr. Tomáš Ranocha, Ing. Vladimír Víteček

22. - 26. 5. 2017 - Sportovní kurz
Naše škola pořádala outdoorový kurz pro studenty prvních ročníků. Ve dnech 22. - 26. 5. 2017 všichni vyrazili z nádraží Ostrava-Svinov do Autokempu ve Vítkově Podhradí. Tam na ně už čekaly kola, lodě a spousta venkovních aktivit. Kluci si vyzkoušeli jízdu na lodích, lezení po skalách na Slezské Hartě, celodenní výlet na kolech na zámek v Hradci nad Moravicí, výlet na hrad Vikštejn. Po večerech fotbálky, volejbal a mnoho sportovních soutěží. Nechyběl ani táborák s opékaním párků. Domů jsme se vraceli unaveni, ale spokojeni s podařeného kurzu.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Simona Košařová, Ing. Richard Veselský

10. 5. - Exkurze v podniku DIAMO
Dne 10. 5. 2017 se uskutečnila exkurze našich žáků třídy PT1 ve státním podniku DIAMO, bývalém dole Jeremenko, který fungule jako tzv. vodní jáma. Žáci viděli unikátní čerpadla vody s výkonem 175 l/s v hloubce cca 600 m, Každé z čerpadel vysokých 8 m stálo kolem dvaceti milionů korun. Další využití důlní vody spočívá ve vodní elektrárně s Peltonovou turbínou a synchronním generátorem. Žáci měli možnost vidět v praxi efektivní využití uhelné těžební činnosti.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Vladimír Bátrla, Ing. Richard Veselský

7. 4. – 8. 4. 2017 - Soutěž H2AC – Hydrogen Horizon Automotive Challenge
Také v tomto roce jsme se zúčastnili soutěže RC modelů aut s kombinovaným pohonem složeným z akumulátoru a vodíkových palivových článků. Základem soutěže byla teoretická část, jejíž cílem bylo studium alternativních pohonů spojených s fyzikálními pokusy s Horizon Energy Boxem. Získané poznatky bylo nutno uplatnit do vypracování a přebudování modelu autíčka s elektrickým pohonem na model doplněný vodíkovým generátorem. Fyzikální a chemické vzdělávání se takto rozšířilo o nové teoretické i praktické poznatky ve vědních oborech současné světové automobilové problematiky. Výstupem celé soutěže je vytrvalostní závod RC modelu, videoprezentace týmu a závěrečná zpráva přípravy a realizace soutěžních podmínek. Vlastní závod soutěže se uskutečnil v Praze ve dnech 7. 4. – 8. 4.2017, ve vestibulu Stavební katedry ČVUT, vysokoškolského prostředí Kampusu Dejvice. Součástí přípravy závodu byly exkurze na fakultách školy jako smysluplné motivace ke studiu na vysokých školách. První soutěžní den probíhaly exkurze, sestavení týmového stánku, trénink a kvalifikace na hlavní závod. Druhý den proběhl hlavní závod od 9 do 15 hodin, tedy 6 hodin nepřetržité vytrvalostní jízdy, při které lze použít maximálně 4 kusy elektrických akumulátorů a max. 20 ks Hydrostik akumulátorů pro kombinovaný pohon autíček. Náš tým s názvem Dilam měl startovní číslo 28 a sestavené autíčko modelu Audi R8. V konečném pořadí se náš model, řízený střídavě Janem Dimitrovem a Dominikem Lazeckým, dopracoval do cíle po 607 ujetých kolech na krásném osmém místě. Závod odstartovalo 19 týmů, z nichž několik týmů závod nedojelo. Na celkově výborném umístění měli zásluhu i další členové týmu – mechanici Ondra Vnenčák a Jakub Nábělek. Celý tým vedl učitel Bc. Zdeněk Alčer. Závěrem slova generálního ředitele Horizon Education Group Timo Lukkarinena: „Vzdělávání ve vědních oborech se do budoucna neobejde bez praktické výuky postavené na řešení konkrétních problémů.“
Pedagogický dozor: Bc. Zdeněk Alčer

6. a 12. 4. - EXKURZE VE SPOLEČNOSTI KOMA Commercial, s.r.o.
Žáci nástavbového studia provozní technika tříd PT2 a PT1 se zúčastnili exkurze ve společnosti KOMA Commercial, s.r.o. Exkurze proběhla ve dnech 6. 4. 2017 a 12. 4. 2017 v laboratoři tribotechniky. Pracovníci laboratoře seznámili žáky s prováděnými rozbory paliv a maziv a špičkovou přístrojovou technikou. Jejich zákazníci pocházejí z celé republiky.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Vladimír Bátrla

12. – 14. března - AUTOSALON - ŽENEVA 2017
Každoroční autosalon pořádaný ve švýcarské Ženevě je velkým lákadlem pro všechny fanoušky automobilů. Proto i naše škola se rozhodla této výstavy zúčastnit. Plánovaná akce proběhla ve dnech 12. – 14. 3. 2017 za účasti zástupců žáků téměř všech ročníků. V halách výstaviště bylo možno shlédnout různé typy aut všech možných světových značek, byly představeny nové modely, koncepty aut, vývojové a konstrukční návrhy, automobily na různé pohony. Někteří výrobci představili návrhy automobilů budoucnosti, kde do řízení nebude muset člověk zasahovat. Převážnou část vystavených automobilů bylo možno prohlédnout nejen zvenku, ale zájemci si mohli do aut i sednout a osahat si vše i uvnitř vozu. Nezapomenutelné zážitky z prohlídky nádherných, zajímavých, luxusních, rychlých, výkonných, ale také praktických vystavovaných vozů zastínily náročnou cestu autobusem. Exkurze rozhodně stála za shlédnutí a těšíme se na novinky chystané na autosalonu příští rok.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Vladimír Víteček

13. března 2017 - Karosář junior
Na Střední škole technických oborů v Havířově – Šumbarku se uskutečnila soutěž Karosář Junior 2017. Naši školu reprezentoval žák třetího ročníku Kušev Denis. Soutěž byla rozdělena do tří částí. První část byla složena z praktických dovedností soutěžících, druhá část se skládala z provedení vědomostního testu na PC a závěrečná třetí část byla poznávací. Konkurence byla značná a Denis se umístil na krásném čtvrtém místě. Tímto mu děkujeme za účast v soutěži.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Richard Veselský, Mgr. Zdeněk Chyba

22. února 2017 - Automechanik junior
Na škole SŠTD, Ostrava – Vítkovice se uskutečnilo krajské kolo soutěže Autoopravář junior – automechanik, kterého se zúčastnili dva žáci naší školy Jan Kaštovský a Martin Zsigrai. Po velice dobrém výkonu v první části, která obsahovala test teoretických odborných znalostí a poznávací část, se Honza držel na druhém místě se ztrátou pouhých pěti bodů na první místo. Praktická část byla pro všechny soutěžící náročná a dobře prověřila znalosti a um budoucích automechaniků. Celkově se po náročném dnu Jan Kaštovský umístil na krásném šestém místě a Martin Zsigrai byl dvanáctý.
Výsledková listina

22. prosinec 2016 - Vánoční sportovní den
Stalo se již tradicí na naší škole, že poslední týden před Vánocemi je věnován sportovním aktivitám žáků a učitelů. Všichni se mohli zapsat do dvou disciplín a předvést své sportovní kvality. Letos se závodilo ve florbale a stolním tenise. Vítězové byli odměněni sladkou výhrou a diplomem.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Simona Košařová

21. prosinec 2016 - Vánoční Praha
Předvánoční exkurze do našeho hlavního města se již stala příjemnou každoroční tradicí. Akce se zúčastnili studenti ze všech ročníků, největší skupinu tvořili studenti třídy M3 a M1. Cesta vlakem byla pohodlná a obešla se bez komplikací. Nejdříve jsme se vydali navštívit Technické muzeum, které nabízí celou řadu výstav. My jsme se nejvíce zajímali o historické automobily a motocykly, ale byla zde také výstava Civitas Carolina věnovaná působení Karla IV. v Praze ve 14. století. Dále jsme prošli slavnou Pařížskou ulicí, kde se nachází obchody renomovaných světových značek, ale také středověké židovské památky jako Staronová synagoga nebo Židovský hřbitov. Potom následovala návštěva Staroměstského náměstí, kde se konaly vánoční trhy a byl zde rozsvícený vánoční strom. Tady jsme si prohlédli významné architektonické památky jako Staroměstskou radnici s orlojem, pomník Mistra Jana Husa a gotický dům U Kamenného zvonu, který obýval Karel IV. Příjemnou atmosféru dotvářelo také vystoupení hudební skupiny, která zpívala středověké písně. Nechyběla ani procházka po Karlově mostu, ze kterého je nádherný výhled na Hradčany. Všichni jsme se vrátili zdraví a spokojení zpátky do Ostravy a věřím, že se studentům tato akce líbila.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Hana Peková, Mgr. Simona Košařová

30. listopad 2016 - Florbal
Jako každý rok, tak i letos se naše škola zúčastnila základního kola středních škol města Ostravy ve florbalu. Turnaj se konal na Střední škole technické a dopravní v Ostravě-Vítkovicích. Naši školu reprezentovalo 12 hráčů z celé školy. Chlapci podali maximální nasazení, umístili se na krásném třetím místě ve své skupině, ale bohužel to nestačilo na postup do krajského kola. Všem patří poděkování za vzornou reprezentaci školy.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Simona Košařová

23. listopad 2016 - Exkurze Velorxtrike
Žáci tříd PT1 a MK1 se účastnili exkurze v největším showroomu v ČR s centrem elektromobility a využití obnovitelných zdrojů energie firmy Velorxtrike s.r.o. Firma provozuje svou činnost v Ostravě – Staré Bělé, Proskovická 1169/215. Žáci byli seznámeni s činností firmy a zejména prodejem elektromobilů – elektrických tříkolek a čtyřkolek VELOR-X-TRIKE vedoucím provozu panem Martinem Přečkem. Žáci po ukázce konstrukce elektrické čtyřkolky se i v areálu firmy s vozidlem projeli. Tuto možnost využil i zástupce ředitele školy pan Ing. Tomáš Miklovič.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Vladimír Bátrla, Ing. Tomáš Miklovič

10. listopad 2016 - Poznej správnou techniku
Žáci nástavby navštívili areál Vysoké školy Báňské, kde mohli nahlédnout do všech koutů zájmu VŠB.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Vladimír Bátrla

říjen 2016 - Exkurze do Německa
Koncem října jsme se vypravili za poznáním do Německa. Plánované exkurze se zúčastnili zejména žáci prvních ročníků, ale také naši budoucí maturanti. Akci organizovala cestovní kancelář Gattom tour. První den jsme věnovali návštěvě hlavního města Berlína, kde jsme si prohlédli historické centrum města jako Braniborskou bránu, budovu parlamentu, Ostrov muzeí, televizní věž a mnoho dalších památek. Druhý den jsme jeli do Wolfsburgu, kde se nachází hlavní sídlo automobilového koncernu Volkswagen a muzeum Autostadt. Zde jsme navštívili historické muzeum a pavilony s prezentací automobilů nejvýznamnějších značek jako Audi, Lamborghini, Porsche, Seat, Škoda a dalších. Naši žáci byli s tímto programem velmi spokojeni a ani podzimní déšť jim nezkazil dobrou náladu. Věříme, že příští rok tuto exkurzi zopakujeme.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Hana Peková

13. 10. 2016 - Exkurze - Elektrárna Třebovice
Účastníci: Studenti PT1 + PT2
Elektrárna Třebovice byla uvedena do provozu v roce 1937 a postupně rekonstruována. V současné době je jejím vlastníkem společnost Veolia Energie ČR, a.s. Žáci byli seznámeni a provedeni provozem jejím vedoucím panem Ing. Tomášem Velovským a jeho zástupcem. Pro žáky byla exkurze velkým přínosem. Seznámili se s důležitým výrobcem elektrické energie a tepla pro Ostravu.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Vladimír Bátrla

4. 10. 2016 - Mladý řemeslník roku 2016
Student René Polach je v současné době nejúspěšnějším absolventem učebního oboru Mechanik opravář motorových vozidel na RB SOU autoopravárenském, s r.o. v Ostravě – Vítkovicích. V odborné soutěži Automechanik Junior 2016 vybojoval v krajském kole skvělé 2. místo, kterým se nominoval do celostátního finále v Mladé Boleslavi, ve kterém se umístil na vynikajícím 3. místě. Díky těmto úspěchům a splnění dalších kritérií byl navržen na ocenění Mladý řemeslník roku 2016, které uděluje Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska. Komise Reného Polacha navrhla na ocenění, které převzal 4. října 2016 v Senátu Parlamentu České republiky. Věříme, že René Polach bude i nadále úspěšně reprezentovat naši školu a přejeme mu hodně štěstí v dalším studiu.
FOTOGALERIE

27. 9. 2016 - Přespolní běh
Místo konání - areál Bělského lesa, Ostrava - Zábřeh
Účastníci: Neděla, Nábělek, Dimitrov, Mlčoch, Lazecký, Zedek, Kadúch, Líbař, Kopec, Bača
Jako každý rok, tak i letos se naše škola zúčastnila tradičního přespolního běhu v Bělském lese. Letošní ročník byl poznamenán rekordním počtem závodníků i škol. Naše škola postavila 2 družstva a obě se umístily v druhé polovině výsledkové listiny. Na start se postavilo 125 závodníků, z toho 37 dívek a 88 chlapců z 18ti ostravských středních škol. V závodě na 4 km si nejlépe vedl zkušený Daniel Líbař, hned za ním Marián Kadúch. Dobrý výkon podal také Dominik Lazecký a Jan Dimitrov.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Simona Košařová

21. 9. 2016 - CORNY, pohár v lehké atletice
Místo konání - atletický stadion Sareza, Ostrava - Zábřeh
Účastníci: studenti 1. a 2 ročníku
Tradičně hned po zahájení nového školního roku se naše škola pravidelně zúčastňuje CORNY poháru v lehké atletice. Reprezentovalo nás dvanáctičlenné družstvo postavené se žáků prvních a druhých ročníků. Všichni studenti podali výkony na hranici svých možností, avšak ve velké konkurenci závodníků se neumístili na bodovaných místech. Závodilo se v těchto disciplínách: 100m, 400m, 1500m, skok daleký, skok vysoký a vrh koulí. Všem vybraným žákům patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Simona Košařová

červen 2016 - Závěrečné zkoušky
V průběhu měsíce června proběhly na naší škole závěrečné zkoušky žáků třetích ročníků. Úspěšným žákům tříd M3 a MK3 byly na Vítkovické radnici předány Výuční listy a nejlepší žáci byli odměněni dárečkem. Všem žákům přejeme do budoucna hodně štěstí.
FOTOGALERIE
Třídní učitelé: František Novotný, Bc. Zdeněk Alčer

leden - červen 2016 - Game4Mobis
Od ledna letošního roku se naše škola zúčastnila pilotního projektu fungování žákovských personálních agentur GAME4MOBIS. Do akce se zapojilo 7 vybraných škol našeho kraje. Naší školu reprezentovalo sedm vybraných studentů, kteří po dobu čtyř měsíců spolupracovali s agenturou AHRA a pod odborným vedením lektora Petra Kazíka se dopracovávali ke splnění cílů tohoto projektu - vytvoření fiktivní personální agentury a nábor nových zaměstnanců do firmy Mobis. Celá akce byla slavnostně zakončena ve Světě techniky v Ostravě dne 28. 6. 2016. Na této slavnostní události byli zastoupeni významní zastupitelé kraje a firem a celou akci velmi podpořili. Mezi nejlepší pracovníky na celém projektu byl slavnostně vyhlášen a oceněn také náš student Daniel Líbař.
Pedagogický dozor: Mgr. Simona Košařová

23. - 27. 5. 2016 - Sportovní kurz
Jako každý rok, tak i letos naše škola pořádala outdoorový kurz pro studenty prvních ročníků. Ve dnech 23. - 27. 5. 2016 všichni vyrazili z nádraží Ostrava-Svinov do Autokempu ve Vítkově Podhradí. Tam na ně už čekaly kola, lodě a spousta venkovních aktivit. Kluci si vyzkoušeli jízdu na lodích, lezení po skalách na Slezské Hartě, celodenní výlet na kolech na zámek v Hradci nad Moravicí, výlet na hrad Vikštejn. Po večerech fotbálky, volejbal a mnoho sportovních soutěží. Nechyběl ani táborák s opékaním párků. Domů jsme se vraceli unaveni, ale spokojeni s podařeného kurzu.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Simona Košařová, Ing. Richard Veselský

14. 4. – 15. 4. 2016 - Soutěž H2AC – Hydrogen Horizon Automotive Challenge
Ve dnech 14.4. – 15.4.2016 se v SŠT Zelený pruh v Praze uskutečnila soutěž RC modelů aut s kombinovaným pohonem složeným z akumulátoru a vodíkových palivových článků. Soutěž završila studium alternativních pohonů, jehož hlavním iniciátorem je korporace Hydrogen Horizon (URL: http://hydrogenhorizon.org). I přesto, že jsme se do projektu přihlásili začátkem března t. r., soutěžního závodu hlavního vnitrostátního kola jsme se také zúčastnili. Přípravy byly perné, neboť bylo nutné pracovat na modelu – úpravy karosérie, úpravy podvozku a pohonné jednotky, zejména pak přestavba na vodíkový palivový článek. To vše podle platných pravidel s doplňováním teoretických znalostí. Podstatné byly i neustálé zkoušky provozu modelu. Náš mladý tým ve složení Dimitrov Jan, Lazecký Dominik, Macek Jiří a Nábělek Jakub vedený Bc. Zdeňkem Alčerem se začlenil mezi 20 týmů z České a Slovenské republiky a šel sbírat zejména zkušenosti na poli řešení alternativních pohonů. První den byl ve znamení tréninku a kvalifikace do hlavního závodu. Že bylo docela těžké obstát mezi účastníky závodu, ukazovala už první kola a s nimi nesčetné kolize. Po jedné z nich utrpěl náš „vůz“ velmi tvrdý náraz, který se našemu týmu podařilo jen tak tak uschopnit ke kvalifikaci a k řádnému závodu, do kterého jsme se přece jen dopracovali. Druhý den probíhal hlavní závod, jenž se jede plných 6 hodin v jednom tahu. Jde tedy o závod vytrvalostní, v němž jen kapacita elektrických akumulátorů nestačí. Hlavní zbraní na výdrž je správné nasazení vodíkové palivové jednotky a nadmíru správné taktizování. Mezi opravdu skvělými týmy, majícími i víceleté zkušenosti nejen z vnitrostátních závodů, ale i mezinárodních soutěží, jsme jen stěží drželi krok. Zdaleka se nám nepodařilo najezdit plnou hodinovou dotaci závodu, přesto jsme udrželi, také díky dobrým zkušenostem ovládání RC modelu Honzou Dimitrovem, 17. příčku mezi družstvy. Rozhodně byly tyto závody a účast v celé soutěži velmi cennou zkušeností pro náš mladý tým, který tak může zasáhnout účinněji v dalších ročnících této soutěže.
FOTOGALERIE
Bc. Zdeněk Alčer

22. - 24. 3. 2016 - AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2016
René POLACH – je jméno žáka 3.ročníku oboru Mechanik opravář motorových vozidel, který je 3. nejlepší v České republice a 2. nejlepší v Severomoravském kraji!!! Tohoto vynikajícího výsledku René dosáhl v nejprestižnější oborové soutěži Autoopravář junior 2016, která má již 22-letou tradici a v základních kolech se jí zúčastnilo kolem 4500 žáků středních škol z celé ČR. V 21-leté historii naši soukromé školy RB SOU autoopravárenského s.r.o. Ostrava je to opravdu nejlepší výsledek, který jednoznačně dokumentuje vysokou úroveň výuky a především kvalitu pedagogů, kteří Reného Polacha na soutěž připravili. Republikové finále soutěže Automechanik junior 2016 proběhlo ve dnech 22. – 24. 3. 2016 v prostorách Servise Center Kosmonosy – ŠKODA auto a.s. Celá soutěž měla velmi vysokou úroveň a její součástí byl rovněž doprovodný program v ŠKODA Muzeum, závodu ŠKODA AUTO a.s. a také prohlídka pracovišť STC Kosmonosy byla zajímavým zážitkem. Závěrem ještě připomeňme umístění žáků v Severomoravském kraji: 3.místo Pavla BŮŽKA v oborové soutěži Autoopravář junior 2016 a 2.místo Jakuba GAJDOŠE ve stejně prestižní oborové soutěži Autokarosář junior 2016 a můžeme konstatovat – jsme dobří !!! Specializace naší školy pouze na výuku autooborů se již léta vyplácí v konkurenci i těch největších škol v kraji i v celé České republice. Výsledky soutěží to zajisté dokazují.
FOTOGALERIE - Oblastní kolo
František Novotný, Ladislav Krompolc

8. 3. 2016 - Mistrovství SŠ ve stolním fotbale - Oblastní kolo
Na SPŠ Zengrova proběhl souboj o postup do celostátního kola. Celkově se zápasů zúčastnilo 33 dvojic z 9 Ostravských škol. Naši školu reprezentovali: René Bača a Radim Kopec, Lukáš Siekel a Matěj Veselý, Šimon Charvát a Dominik Slíž, Lukáš Kožušník a Pavel Urbanec, Pavel Cingel a Jan Návrat. Do celostátního kola se probojovali Lukáš Siekel s Matějem Veselým. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Simona Košařová

4. 3. 2016 - MOTOSALON - Brno
Účastníci: Fanoušci motorek
Na tomto mezinárodním veletrhu byly zastoupeny významné značky motocyklů dostupných na českém trhu s nejaktuálnějšími novinkami. Nechyběly značky jako BMW, Yamaha, Suzuki, Kawasaki, Indian, Kentoya, Honda, Harley - Davidson a další. Prohlédli jsme si také vše, co s motocyklem souvisí, tedy příslušenství, technické doplňky, bezpečnostní prvky, výbavu a výstroj motorkáře. Součásti veletrhu byl taky atraktivní doprovodný program jako je kaskadérská show skupiny z Crazy Day, kde nechyběl ani Globus smrti. Akce se zdařila a všichni jsme si motorkářské atmosféry užili.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Bc. Vladimír Víteček, Mgr. Zdeněk Chyba

1. 3. 2016 - Exkurze Hyundai - Nošovice
Jako každý rok i letos naši studenti navštívili výrobu automobilů Hyundai v Nošovicích. Studenti se projeli celou výrobou a jsou z celé akce nadšeni. Hlavně učni prvních ročníků získali představu o tom jak celá výroba probíhá.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Richard Veselský, Marek Čumpelík, Ladislav Hampl

22. 2. 2016 - Karosář Junior
Měli jsme možnost zorganizovat regionální kolo soutěže Karosář Junior 2016 a tak přivítat soutěžící z jiných škol u nás v Ostravě - Vítkovicích. Také v této soutěži náš student Jakub Gajdoš uspěl a obsadil pěkné 2. místo. I jemu blahopřejeme k tomuto úspěchu a doufáme, že tito šikovní studenti najdou v budoucnosti svoje následovníky, kteří naváží na dosažené výsledky v odborných soutěžích. Velké poděkování náleží firmě Würth Ostrava, která soutěž sponzorovala.
FOTOGALERIE

únor 2016 - Automechanik Junior
V měsíci únoru se žáci RB SOU autoopravárenského zúčastnili odborné soutěže Automechanik Junior 2016, která se tentokrát konala na Střední škole technické a dopravní v Ostravě. V regionálním kole této celostátní odborné soutěže naši školu reprezentovali dva talentovaní studenti René Polach a Pavel Bůžek, kteří v konkurenci 14 soutěžících získali skvělé 2. a 3. místo. Oběma úspěšným studentům blahopřejeme a děkujeme jim za vynikající reprezentaci naší školy. Student René Polach postupuje do celostátního kola soutěže Automechanik Junior, které se bude konat koncem března ve firmě Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Věříme, že i zde náš student nezklame a bude důstojně reprezentovat naši školu.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ladislav Krompolc

9. 12. 2015 - Adventní výlet do Prahy
Také v tomto roce jsme zorganizovali pro naše studenty předvánoční návštěvu Prahy. Akce se tentokrát zúčastnilo 18 studentů a 2 učitelé. Se studenty jsme strávili v Praze jeden den a prohlédli si historické památky v centru města - Staroměstské náměstí, Karlův most, Národní divadlo, Malou Stranu a Pražský hrad. Odpoledne jsme navštívili vánoční trhy na Staroměstském náměstí, nakoupili dárky pro rodinu a přátelé a prožili vánoční atmosféru u rozsvíceného stromu.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Bc. Vladimír Víteček, Mgr. Hana Peková

4. 11. 2015 - PIŠQWORKY
Místo konání - Gymnázium Ostrava - Zábřeh
Účastníci: BOBOVCI - Pěta Robert, Šeda Jan, Juránek Jakub, Křižka Michal, Horák Vilém
ŠOKMENI - Janošec Tomáš, Hříbek Lukáš, Polach René, Peterek Marek, Sabacký Simon
Tak jako každý rok se dvě družstva zúčastnila souboje v piškworkách. Soubojů se zúčastnilo celkem 11 družstev a naši hoši dosáhli 5. - 8. děleného umístění. Účastníkům děkujeme.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Michaela Šamajová

19. - 25. 10. 2015 - Anglie
Místo konání - Londýn
Účastníci: vybraní žáci naší školy
Díky evropským rozvojovým fondům získali žáci naší školy možnost zúčastnit se týdenního poznávacího pobytu v Anglii. Součástí programu byla také intenzivní výuka angličtiny v jazykové škole Oxford international v Greenwich. Dalším bodem programu byla prohlídka významných památek Londýna a také výlet do historického města Oxfordu, kde se nachází prestižní univerzita. V souvislosti se zaměřením naší školy byla pro žáky rovněž zorganizovaná exkurze do automobilky Morgan. Skvělí fundovaní průvodci nám objasnili celý výrobní postup automobilů této luxusní značky a mohli jsme zde také pořídit krásné fotky. Tohoto pobytu se zúčastnili žáci všech ročníků učebních oborů, ale také mnoho studentů nástavbového studia.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Richard Veselský, Mgr. Michaela Šamajová, Mgr. Hana Peková

9. 9. 2015 - Škoda Mladá Boleslav
Místo konání - Automobilka Škoda
Účastníci: studenti naší školy
Vybraní žáci naší školy v září navštívili automobilku v Mladé Boleslavi. Exkurze obnášela návštěvu výroby i muzea Škody auto.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Richard Veselský, Marek Čumpelík

26. 6. - 5. 7. 2015 - Itálie
Místo konání - Cesenatico, camp Zadina
Účastníci: studenti naší školy
Tak jako každý rok, i letos jsme si závěr školního roku zpříjemnili dovolenou u moře. Již pátým rokem jsme jeli do Italského Cesenatica. Zvládli jsme výlet do San Marina, atrakce v Mirabilandii a hlavně celodenní výlet za silnými stroji do Modeny. Navštívili jsme muzeum Lamborghini, Muzeo Enzo Ferrari a muzeum Ferrari. Poslední den jsme jeli lodí do nedalekého Rimini a poslední večer jsme se bavili v centru Cesenatica. Všichni účastníci zájezdu jsou spokojení a už se těšíme na další ročník zájezdu.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Mgr. Michaela Šamajová, Ing. Aleš Přindiš, Marek Čumpelík

červen 2015 - Exkurze KOMA
Žáci třídy PT1 nástavbového studia provozní technika byli v měsíci červnu na exkurzi v laboratoři tribotechniky ostravské firmy KOMA Commercial. V laboratoři si mimo jiné prohlédli špičkový přístroj pro emisní spektrometrii s indukčně vázaným plazmatem.
FOTOGALERIE
Vedoucí akce: Ing. Vladimír Bátrla

25. 5. 2015 - Maturitní zkouška
Místo konání - Budova školy
Účastníci: studenti třídy PT2
V pondělí se u nás konala ústní maturitní zkouška. Jak to studentům slušelo se podívejte do fotogalerie.
FOTOGALERIE
Třídní učitelka: Mgr. Michaela Šamajová

11. - 15. 5. 2015 - Sportovní kurz
Místo konání - Autocamp Vítkov - Podhradí
Účastníci: studenti 1. ročníku
Jako každý rok i letos naše prváky čekal sportovně turistický kurz. Během týdne si naši žáci vyzkoušeli kanoe, rafty, horolezectví a zažili spoustu zábavy pod vedením lektorů. Chlapci si zajeli na kolech i na nedaleký zámek Hradec nad Moravicí. Na konci kurzu byli všichni unavení, plní zážitků a hlavně spokojení.
FOTOGALERIE
Vedoucí akce: Ing. Richard Veselský, Mgr. Simona Košařová

30. 4. 2015 - Oslava 70. výročí osvobození Československa
Místo konání - Centrum Ostravy, Slezskoostravský hrad
Účastníci: naši studenti
Žáci naší školy se zúčastnili akce, k příležitosti oslav 70. výročí osvobození Československa, města Ostravy a Ostravsko-opavské operace. Navštívili Komenského sady, kde probíhal pietní akt s vojenským pořadem. Dále pokračovali až k Slezskoostravskému hradu, kde proběhla rekonstrukce bojů na břehu řeky Ostravice.
FOTOGALERIE
Vedoucí akce: Ing. Aleš Přindiš, Mgr. Hana Peková

6. 3. 2015 - MOTOSALON
Místo konání - Výstaviště Praha Letňany
Účastníci: nadšenci motorek
V pátek 6. března jsme se vydali na mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení. Byl to již 6. ročník a my jsme byli u toho!!! U každé podobné akce nesmí chybět doprovodný program: Hoši z Crazy Day předváděli svou kaskadérskou show, proběhla i motoškola Míry Lisého a celý den probíhalo testování skútrů do 125 ccm (Honda, Yamaha, Kymco, Vespa a další…) Vystaveno bylo vše co s motorkami souvisí, výbava a výstroj motorkáře. Celkem ve třech halách byly vystaveny motorky, skútry, tříkolky a čtyřkolky všech značek. Nechyběly značky jako BMW, Yamaha, Suzuki, Kawasaki, Indian, Kentoya, Honda, Harley - Davidson a další. Všem se výlet, hlavně za jednostopými stroji, velmi líbil.
FOTOGALERIE
Vedoucí akce: Mgr. Michaela Šamajová, Mgr. Simona Košařová

19. 12. 2014 - Vánoční sportovní den
Místo konání - učebny a tělocvična školy
Účastníci: sportovní nadšenci naší školy
Dne 19. prosince 2014, proběhl tradiční sportovní den před vánočními svátky. Současně probíhal vánoční turnaj ve florbalu, ping pongu a stolním fotbalu. Tyto turnaje probíhaly pod vedením zkušených pedagogických pracovníků, v prostorách tříd a školní tělocvičny. Turnaje se zúčastnili studenti z různých tříd. Žáci školy se střetli s pedagogy ve všech disciplínách. Vítězové byli odměněni diplomem a sladkou odměnou, samozřejmě vítězstvím pro každého byl pocit z dobře podaného výkonu a výhled na vánoční prázdniny.
FOTOGALERIE
Vedoucí akce: František Novotný, Bc. Vladislav Víteček, Lukáš Lapiš a Lukáš Siekel třídy PT1

8. 12. 2014 - Mikulášský výlet do Prahy
Místo konání - Praha
Účastníci: studenti třídy PT1, MK1, ME1, M2 a M3B
V pondělí 8. prosince se konal jednodenní výlet do našeho hlavního města. Akce se zúčastnilo 24 studentů naší školy. Cílem bylo poznání nejvýznamnějších historických památek Prahy a návštěva vánočních trhů. Se studenty jsme navštívili Staroměstské náměstí, Karlův most, Malou Stranu a Václavské náměstí. Naši studenti měli také možnost si prohlédnout Pražský hrad a navštívit naši nejdůležitější gotickou církevní památku Katedrálu svatého Víta. Odpoledne jsme ještě navštívili vánoční trhy na Staroměstském náměstí a zakusili pravou vánoční atmosféru u rozsvíceného stromu. Doufáme, že akce se všem líbila a věříme, že příští rok zorganizujeme podobnou předvánoční exkurzi, tentokrát třeba do Vídně.
FOTOGALERIE
Vedoucí akce: Mgr. Hana Peková, Bc. Vladimír Víteček

4. 11. 2014 - PIŠQWORKY
Místo konání - Gymnázium Volgogradská, Ostrava-Zábřeh
Účastníci:
M2 - Dream Team: Krůza, Polach, Celta, Tatýrek
M3B - HŽNVŠ: Bača, Kriebel, Sloňovský, Zedek, Jarošík, Kopec
Soutěže se zúčastnilo celkem 12 družstev. Po prvním kole vypadly 4 družstva, bohužel mezi nimi bylo i naše družstvo tvořeno žáky třetího ročníku. Do pavouka postoupilo družtvo Dream Team, které po prvním souboji prohrálo.
Hoši se pobavili se svými vrstevníky a hlavně si zasoutěžili.
FOTOGALERIE
Vedoucí akce: Mgr. Michaela Šamajová

20. - 21. 10. 2014 - Exkurze Autostadt Wolfsburg + Tropical Islands
Místo konání - Německo - Wolfsburg, Berlín
Účastníci: Vybraní žáci naší školy
Pedagogický dozor: Ing. Aleš Přindiš, Bc. Vladimír Víteček, Mgr. Hana Peková
Autostadt:
Je impozantní umělecké dílo a technický unikát zároveň. Gigantický objekt ze skla, oceli a betonu s obřím globem uvnitř, jedním ze symbolů, vytvořil německý umělec Inge Günther. Areál pavilonů jednotlivých značek: Volkswagen, Porsche, Seat, Bugatti + Bentley, Lamborghini, Audi, Škoda. Nejenže můžete obdivovat jedinečný tvar Bugatti Veyron v chromové barvě, ale třeba show room v pavilonu Lamborghini, kde shlédnete simulaci startu na plný plyn, jehož hlavním aktérem je žlutý závodní stroj Murciélago - řev motoru dosahuje v uzavřeném prostoru úctyhodných 120 decibelů, na krátko se vůz přilepený na vertikální stěně přetočí do venkovního prostoru, aby finále své show opět předvedl návštěvníkům uvnitř pavilonu. Nedávno zrekonstruovaný pavilon Škoda patří mezi nejvíce ceněné, propojuje totiž automobily s uměním a vtiskl tak pojmu auto další dimenzi - auta nejsou hned vidět, musíte si je sami objevit pod dokonale naleštěnými "skořápkami" s malými otvory osvětlenými neony. Skořápky připomínají karosérie aut, jejich vnitřek měkké polstrování sedadel. Uvnitř se ukrývají nejnovější modely Fabie, Octavie či Superbu. Pro naše budoucí odborníky byla určena komentovaná 90minutová FachWerkTour.
Tropical Islands:
Tropický ostrov u Berlína, který je otevřen celoročně non-stop. Hala je největší na světě, 360 x 210 m, v = 110 m s plochou 6.000 m², v thajském stylu a vytvořena pro zábavu, koupání, odpočinek. Vzduch má 25 °C, tropické moře 28 °C, Balijská laguna 31 °C, vlhkost vzduchu 50 %. Tropický ostrov je největší evropský aquapark. Zažijete tropický den, projdete se deštným pralesem mezi stromy a rostlinami za zvuku ptačího zpěvu a vůně kvetoucích orchidejí, uvidíte tropickou vesnici s autentickými domy, obchody a restauracemi, bílé písečné pláže, lagunu indonéského ostrova Bali, tropické moře, 200 m dlouhou písečnou pláž, největší vodní skluzavku v Německu v = 25 m, kde můžete dosáhnout rychlosti až 70 km/hod. Bazén Laguna Bali je replika pravé pláže s indonéskými chatkami, divokou vodou, vířivkami, vodopády a magickým osvětlením. Bazén Jižní moře má 4.000 m2 a 7 m širokou pláž.
FOTOGALERIE
Vedoucí akce: Ing. Aleš Přindiš

18. 9. 2014 - Corny pohár
Místo konání - Atletický stadion Sareza, Volgogradská, Ostrava-Zábřeh
Výsledky:
Skok daleký: Zsigrai, 552cm, 5. místo
Koule: Jarošík, 11,54m, 11. místo
Běh 400m: Beše, 63,85s, 3. místo v rozběhu, Prokeš, 67,55s, 5. místo v rozběhu
Běh 1500m: Chobot, 4:56,98s, 5. místo, Tišler, 5:30,94, 13. místo
Běh 100m: Polakovič, 13,54s, 5. místo v rozběhu, Kozub, 12,79s, 4. místo v rozběhu
Skok do výšky: Zedek, 138cm, 27. místo
Celkové umístění školy: 12. místo
Vedoucí akce: Mgr. Simona Košařová

27. 6. - 6. 7. 2014 - Ozdravný pobyt v Itálii
Místo konání - Cesenatico
Účastníci zájezdu - Studenti našeho učiliště pod vedením pedagogického dozoru, ve složení: Ing. Aleš Přindiš, Mgr. Michaela Drozdová a Ladislav Hampl

Kemp v Cesenaticu se nachází 20 km od Rimini, nejznámějších přímořských lázní na Jadranském pobřeží. Tato oblast je známá svými rozsáhlými písečnými plážemi pozvolna se svažujícími do moře a jedněmi z nejlepších klimatických podmínek Středozemního moře. Program byl následující:
1. den - Odjezd z ČR v odpoledních hodinách
2. den - Příjezd do kempu v dopoledních hodinách, ubytování, prohlídka okolí
3. den - Koupání, slunění a podvečerní návštěva San Marina
4. den - Koupání, slunění, sportovní hry
5. den - Exkurze - Maranello Rosso, Ferrari a Lamborghini
6. den - Koupání, slunění, sportovní hry
7. den - Mirabilandia - zábavný park
8. den - Koupání, slunění, výlet lodí
9. den - Odjezd z Itálie v odpoledních hodinách
10. den - Dopolední příjezd do ČR.

Exkurze umožnila studentům i pedagogickému dozoru porovnat sériovou výrobu vozů u nás v ČR (např. v KIA motors nebo Hyundai) s kusovou a malosériovou výrobou luxusních vozů (Ferrari). Předvedení špičkových technologií výroby a poznání italského prostředí i kultury je opravdovým přínosem pro žáky naší školy. Oproti předešlým ročníkům, jsme se letos vydali na plavbu lodí do nedalekého Rimini. Plavba byla obrovským zážitkem, následovala prohlídka města Rimini a na zpáteční cestě nás na lodi čekalo občerstvení. Tímto krásným výletem jsme se rozloučili s mořem i s celou Itálií. FOTOGALERIE
Vedoucí zájezdu Ing. Aleš Přindiš.

2. 6. 2014 - Kopřivnice
Místo konání - TATRA Kopřivnice
Účastníci: žáci třídy M1 a MK1

Tatru opět navštívili naši studenti
FOTOGALERIE
Vedoucí zájezdu: Ladislav Hampl a Jiří Roček

25. 3. 2014 - OZO
Místo konání - Ostravské zpracovny odpadu
Účastníci: žáci třídy M1 a MK1

Tak jako každý rok i letos naši žáci navštívili OZO. Proběhla exkurze provozu a následovaly kvízy a soutěže
FOTOGALERIE
Vedoucí zájezdu: Ladislav Hampl a Jiří Roček

14. 3. 2014 - Exkurze Hyundai
Místo konání - Automobilka Hyundai - Nošovice
Účastníci: Vybraní žáci

Vybraní žáci našeho učiliště se zúčastnili exkurze v automobilce Hyundai v Nošovicích. Prohlédli si celý závod a jednotlivé kroky při sestrojování automobilů. Zjistili také jaké jsou možnosti jejich případného zaměstnání ve firmě Hyundai.
FOTOGALERIE
Za organizační tým akce: Ing. Richard Veselský

13. 3. 2014 - Karosář JUNIOR - regionální kolo
Místo konání - RB SOU autoopravárenské
Účastníci: učni oboru Karosář

Šest soutěžících ze škol celého regionu (Ostrava, Kopřivnice, Frýdek – Místek, Havířov) si změřilo své znalosti a umění v teoretických i praktických úlohách. Po slavnostním zahájení čekal na soutěžící test, sestávající se z šedesáti otázek. Po hodině soustředění a namáhání mozkových závitů a krátké přestávce, prošli soutěžící šesti stanovišti poznávací části soutěže, na kterých určovali nářadí, materiály a pomůcky používané v oboru a vyhledávali data na PC. Po krátké přestávce s občerstvením následovala nejzajímavější část soutěže, a to praktické úlohy, ve kterých soutěžící přesvědčovali o své manuální dovednosti. Po náročném soutěžním klání se všichni uvolnili na dobrém obědě. Po sečtení všech výsledků se všichni soutěžící a hodnotitelé sešli na slavnostním vyhlášení výsledků. Všichni soutěžící obdrželi list účastníka soutěže nebo diplom, upomínkové předměty a hodnotné ceny. Zástupce naší školy skončil na krásném druhém místě. Vítězem soutěže se stal Petr Maršálek ze SŠTO Havířov-Šumbark, který bude náš region reprezentovat v celostátním kole této soutěže. Poděkování patří všem, kdo se podíleli na organizaci a zajištění soutěže, vyučujícím odborných předmětů a mistrům odborného výcviku.
FOTOGALERIE
Za organizační tým akce: Ing. Richard Veselský

7. 3. 2014 - Motosalon Brno
Místo konání - Brněnské výstaviště
Účastníci: všichni dobří lidé

Motosalon je největší oborovou prezentací ve střední Evropě, jako jediný motocyklový veletrh s gescí Svazu dovozců automobilů (SDA) – motocyklová sekce. Veletrh předvedl reprezentativní zastoupení významných značek dostupných na českém trhu s nejaktuálnějšími novinkami a nabídnul návštěvníkovi přehlídku všeho, co s motocyklem souvisí včetně atraktivních doprovodných programů.
FOTOGALERIE
Vedoucí zájezdu: Ing. Aleš Přindiš

20. 12. 2013 - Vánoční turnaj
Místo konání - učebny a tělocvična naší školy
Účastníci: všichni dobří lidé

Jako každý rok i letos byl uspořádán vánoční sportovní den. Soutěžilo se ve stolním fotbálku, ping-pongu a ve florbale. V rámci florbalu došlo i na souboj mezi družstvem studentů a vyučujících, souboj byl vyrovnaný až do posledních chvil. Studenti nakonec souboj vyhráli a tak jako i výherci ostatních soutěží si odnesli diplomy a sladké odměny.
FOTOGALERIE

5. 12. 2013 - Florbal
Místo konání - SŠ technická a dopravní
Účastníci: Holéczy Jaroslav, Blažek Oldřich, Andla Václav, Urbánek Michal, Kopec Radim,
Kubis Radim, Oravec Antonín, Zedek David, Drobný Dominik, Kučera Adam

Družstvo podalo velmi dobrý výkon a zasloužilo se o vzornou reprezentaci naší školy. Zejména Adam Kučera z prvního ročníku byl výraznou postavou celého turnaje. I přesto, že jsme ve své skupině umístili na 3. místě a do finále se neprobojovali, všichni zúčastnění sportovci si zaslouží pochvalu a poděkování za podaný výkon.
FOTOGALERIE
Vedoucí družstva: Mgr. Simona Košařová

31. 10. 2013 - pIšQworky
Místo konání - Gymnázium, Ostrava - Zábřeh, Volgogratská 6a, příspěvková organizace
Účastníci: M2A – Paprota Vojtěch, Ruby Martin, Slíž Dominik a Šlosar Pavel
M2B – Bača René, Jarošík Richard, Kopec Radim, Kriebel Daniel, Urbanek Michal a Zedek David
M1 – Jiří Krůza

Byla vytvořena dvě družstva, která se po prvním vyřazovacím kole posunula dál. V rámci vyřazovacího pavouka v prvním kole vypadlo družstvo Harantů a v dalším kole i družstvo THC. Studenti bojovali, ale konkurence byla vysoká. Hlavní je zúčastnit se!
FOTOGALERIE
Vedoucí družstev: Mgr. Michaela Drozdová

27. 9. 2013 - Přespolní běh
Místo konání - areál Bělského lesa, Ostrava - Zábřeh
Účastníci: Dominik Végh, Adam Chobot, Adam Kučera, Ondřej Karásek

Závodu se zúčastnilo celkem 75 závodníků, z toho 27 dívek a 48 chlapců. Startovalo 5 dívčích a 10 chlapeckých družstev
z 10 ostravských středních škol. V závodě na 4 km si nejlépe vedl zkušený Dominik Végh, který doběhl na 5. místě v čase 14:00 min. Hned za ním na 6. místě cílovou páskou proběhl nováček soutěže Adam Chobot v čase 14:04 min. Velmi dobrý výkon podal také Adam Kučera, který doběhl na 16. místě v čase 14:42 min a ve velkém poli závodníků se neztratil ani Ondřej Karásek a doběhl si pro 35. místo časem 20:00 min.
V celkovém umístění družstev se naše škola umístila na výborném 3. místě.
Vedoucí družstva: Mgr. Simona Košařová

18. 9. 2013 - CORNY, pohár v lehké atletice
Místo konání - atletický stadion Sareza, Ostrava - Zábřeh
Účastníci: studenti 1. a 2 ročníku

Naši školu reprezentovalo dvanácti členné družstvo. Všichni studenti podali výkony na hranici svých možností
a velmi dobře reprezentovali naše SOU. V celkovém umístění z 15-ti družstev naše učiliště skončilo na 11. místě.
Dílčí výsledky našich studentů:
Běh 100m - Bača René (13:50s), Kopec Radim (13:57s), Peterek Marek (15:10s)
Běh 400m - Peterek Marek (60:74s), Fic Filip (75:52s)
Běh 1500m - Kučera Adam (5:16:62min), Chobot Adam (5:03:71min), Tišler Filip (5:41:14min)
Skok do výšky - Krůza jiří (140cm)
Skok do dálky - Bača René (428cm), Drobný Dominik (402cm), Fic Filip (338cm)
Hod koulí 5Kg - Badura Aleš (867cm), Jarošík Richard (832cm), Prokeš Martin (794cm)
Štafeta - Prokeš Martin, Chobot Adam, Tišler Filip, Malucha David (2:32:65min)
Všem závodníkům patří pochvala a poděkování za vzornou reprezentaci školy.
FOTOGALERIE
Vedoucí družstva: Mgr. Simona Košařová

září 2013 - Zahraniční stáž v Německu
Místo konání - německé Lipsko
Účastníci: Daniel Líbař, Šimon Charvát, Patrik Hrůza a Matěj Veselý

Naše škola, díky spolupráci Moravskoslezského kraje s programem Leonardo da Vinci se v září uskutečnila odborná stáž našich nejlepších žáků v německém Lipsku. Žáci měli možnost spolupracovat s kvalitními servisy, poznat nové pracovní postupy a prověřit své znalosti anglického jazyka v praxi. Zahraničního pobytu se zúčastnili 4 žáci, kteří výborně reprezentovali naši školu a získali také uznání svých nových zaměstnavatelů. Tímto děkujeme Danielu Líbařovi a Šimonu Charvátovi ze třídy M2A, Patriku Hrůzovi ze třídy M2B a Matěji Veselému ze třídy M3 za vzornou reprezentaci naší školy. Žáci získali Europass Mobility, který jim v budoucnu umožní získat dobré zaměstnání. Doufáme, že spolupráce naší školy s programem Leonardo da Vinci bude dál pokračovat a tak dostanou i další žáci možnost zúčastnit se podobných stáží. O organizaci a úspěšnou realizaci celé akce se postaral ředitel školy Ing. Richard Veselský a zřizovatel školy Mgr. Bohumil Rokosz. Ředitel školy také děkuje učitelům anglického jazyka Vladimíru Vítečkovi a Haně Pekové za přípravu našich studentů.
FOTOGALERIE

9. - 13. 9 2013 - Adaptační kurz
Místo konání - RS U Brodu, Zálužné - Mokřinky
Účastníci: studenti 1. ročníků

Letos poprvé proběhl pro studenty prvních ročníků adaptační kurz. Kurz probíhal v krásném prostředí a počasí aktivitám v přírodě přálo. Studenti se během pěti dnů zůčastnili různých her, které je měli stmelit v kolektiv. Zároveň si mohli vyzkoušet rafting, lezení po skalách a další činnosti, ke kterým má městská mládež daleko. Došlo i na závodění, do kterého se s vervou všichni účastníci pustili. Kurz proběhl bez potíží a studenti s ním byli spokojeni.
FOTOGALERIE
Pedagogický dozor: Ing. Miroslava Elfmarková, Ladislav Hampl, Ing. Aleš Přindiš a Jiří Roček.

28. 6. - 7. 7. 2013 - Ozdravný pobyt v Itálii
Místo konání - Cesenatico
Účastníci zájezdu - Studenti našeho učiliště pod vedením pedagogického dozoru, ve složení: Ing. Aleš Přindiš, Mgr. Michaela Drozdová a Jiří Roček

Kemp v Cesenaticu se nachází 20 km od Rimini, nejznámějších přímořských lázní na Jadranském pobřeží. Tato oblast je známá svými rozsáhlými písečnými plážemi pozvolna se svažujícími do moře a jedněmi z nejlepších klimatických podmínek Středozemního moře. Program byl následující:
1. den - Odjezd z ČR v odpoledních hodinách
2. den - Příjezd do kempu v dopoledních hodinách, ubytování, prohlídka okolí
3. den - Koupání, slunění a podvečerní návštěva San Marina
4. den - Koupání, slunění, sportovní hry
5. den - Exkurze - Pagani Zonda, Maranello Rosso, Ferrari a Lamborghini
6. den - Koupání, slunění, sportovní hry
7. den - Mirabilandia - zábavný park
8. den - Koupání, slunění, sportovní hry
9. den - Odjezd z Itálie v odpoledních hodinách
10. den - Dopolední příjezd do ČR.

Exkurze umožnila studentům i pedagogickému dozoru porovnat sériovou výrobu vozů u nás v ČR (např. v KIA motors nebo Hyundai) s kusovou a malosériovou výrobou luxusních vozů (Ferrari). Předvedení špičkových technologií výroby a poznání italského prostředí i kultury je opravdovým přínosem pro žáky naší školy. FOTOGALERIE
Vedoucí zájezdu Ing. Aleš Přindiš.

27. - 31. 5. 2013 - Turistický výchovně výcvikový kurz
Místo konání - Autocamping Vítkov - Podhradí

Akce se zúčastnilo 20 žáků prvních ročníků a 2 pedagogičtí pracovníci. Kurz byl zaměřen na cykloturistiku, vodáctví (kanoe a rafty), topografii, skálolezení a kulturně společenské hry. Výuka těchto činností byla prováděna instruktory pod vedním Jana Smichoviče. Žáci byli ubytovaní v chatkách, plná penze v místní kolibě byla výborná. Všechny sportovní aktivity si žáci užili a staly se pro většinu neopakovatelným zážitkem.
Pedagogický dozor - Ladislav Hampl a Jiří Roček. FOTOGALERIE

26. 4. 2013 - Motokáry
Místo konání - Mošnov

Žáci třetího ročníku navštívili motokárovou dráhu v Mošnově. Bylo krásné letní počasí a studenti i jejich třídní učitel si jízdu užili.
Organizátor Ing. Aleš Přindiš FOTOGALERIE

8. 4. 2013 - Autosalon Brno
Místo konání - Výstaviště Brno

Žáci prvních ročníků navštívili mezinárodní veletrh osobních automobilů v Brně. AUTOSALON BRNO 2013 je prvním ročníkem nové koncepce, která vznikla na základě dohody spolupořadatelů Svazu dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu. Jejím smyslem je především podpora prodeje nových automobilů na začátku jarní sezóny. Této koncepci odpovídalo i časové rozložení celé akce. Tiskový a odborný den trval pouze prvních pět hodin úvodního dne a hned po jeho ukončení se akce otevřela pro širokou veřejnost. Návštěvníkům jsme nabídli levnější parkovné po celou dobu veletrhu a zvýhodněné víkendové vstupné. Poslední den veletrhu byl určen také školám a fleetovým zákazníkům.
Za kolektiv organizátorů Mgr. Zdenek Chyba a Ladislav Hampl FOTOGALERIE

11. 2. - 7. 3. 2013 - Výstava Vladimíra Vítečka
Místo konání - Dům u šraněk, Jeremenkova 13, Ostrava

Náš kolega Vladimír Víteček, který vede zájmový kroužek MOTO-KOVO-DESIGN, měl v Domě u šraněk vlastní výstavu nazvanou "Keramika a kov, příběhy z každodenního života". Pan Víteček pracuje s keramikou ve spojení s kovem,
Popis výstavy

7. 3. 2013 - MOTOSALON 2013
Místo konání - Pražské výstaviště v Letňanech

Naši studenti se zúčastnili Pražského Motosalonu v Praze, kde se seznámili s novinkami na trhu a mohli si vyzkoušet jízdu na skútrech, motorkách a čtyřkolkách. Na testovacím polygonu probíhalo testování skútrů do 350 ccm značek Vespa, Honda, Kymco a Yamaha. MOTOSALON PRAHA je největší oborovou prezentací ve střední Evropě, jako jediný motocyklový veletrh s gescí Svazu dovozců automobilů (SDA) – motocyklová sekce a za podpory Sdružení automobilového průmyslu (AIA). Veletrh MOTOSALON se střídavě koná v Brně a Praze. Čtvrtý ročník veletrhu MOTOSALON se tak po roční pauze opět uskutečnil ve výstavním areálu PVA v Praze – Letňanech. Veletrh předvedl reprezentativní zastoupení významných značek dostupných na českém trhu s nejaktuálnějšími novinkami a nabídl návštěvníkovi přehlídku všeho, co s motocyklem souvisí včetně atraktivních doprovodných programů.
Za kolektiv organizátorů Ing. Aleš Přindiš. FOTOGALERIE

28. 2. 2013 - SILOVÝ ČTYŘBOJ
Místo konání - tělocvična SŠ společného stravování, Krakovská 1095, Ostrava-Hrabůvka
Naši reprezentanti: Dluhoš Jan, Fejerčák Adam, Franek Michal, Kožušník Lukáš

Silový čtyřboj zahrnuje následující čtyři disciplíny:
1. Tlaky s činkou v lehu
2. Trojskok snožmo z místa
3. Shyby na doskočné hrazdě
4. Svisy vznesmo na doskočné hrazdě
Kromě naší školy se soutěže zúčastnila i SŠ stavební a dřevozpracující, SŠ společného stravování a Vítkovická SPŠ a gymnázium O-Hrabůvka. Výsledky se hodnotily jak pro jednotlivce, tak pro družstvo. Konkurence byla jako obvykle vysoká. Naši reprezentanti nestačili držet krok s vytrénovanými sportovci ostatních družstev. Přesto však v některé z disciplín nezaostávali za výkony těch nejlepších. Snažili se, ale bohužel na medailová místa nedosáhli.
Vedení školy děkuje oběma našim borcům za vzornou reprezentaci školy.
Za kolektiv organizátorů Bc. Vladimír Víteček. FOTOGALERIE

21. 12. 2012 - VÁNOČNÍ TURNAJ VE FLORBALU
Místo konání - školní tělocvična

V rámci již tradičního sportovního dne před vánočními svátky, proběhl vánoční turnaj ve florbalu. Turnaje se zúčastnily čtyři týmy složené ze studentů všech ročníků a tříd. Všichni zúčastněni byli odměněni sladkými odměnami a diplomy a vítězný tým HILFIGERS získal navíc putovní pohár vyrobený žáky zájmového kroužku MOTO-KOVO-DESIGN.
Výsledná tabulka:
1. místo - HILFIGERS - Cingel Pavel, Havlas Filip, Tomešek Tomáš, Pampurik Nikolas
2. místo - FC NEVIM - Beše Michal, Ruby Martin, Slánička Jan, Šípek Denis
3. místo - V.P.T. - Jarošík Richard, Oravec Antonín, Urbanek Michal, Zedek David, Zdražil Lukáš
4. místo - TWINTURBO - Grichnik Kamil, Kubis Radim, Líbař Daniel, Stříž Marek
Po slavnostním vyhlášení výsledků pak vítězný tým žáků, vyzval k souboji své učitele. Studenti byli rovnocennými soupeři zkušeným hráčům pedagogického sboru a nad učiteli se jim podařilo dokonce zvítězit. GRATULUJEME!
Za kolektiv organizátorů Bc. Vladimír Víteček. FOTOGALERIE

5. 12. 2012 - FLORBAL
Místo konání - SŠ technická a dopravní, Moravská 2, Ostrava-Vítkovice
Naši reprezentanti - Andla Václav, Blažek Oldřich, Buchta Marek, Glac Lukáš, Gorovič Michal, Havlas Filip, Holéczy Jaroslav, Liška Martin, Míšek Tomáš, Páč Patrik, Tomešek Tomáš, Urbanek Michal, Vybíral Petr a Zedek David.

Letošního turnaje se zúčastnilo sedm mužstev z různých škol. Mužstva byla rozdělena do dvou skupin. Tak jako každý rok byla i letos konkurence veliká, popularita florbalu stále stoupá a hráči jsou stále lepší. Některé školy mají ve svých mužstvech vrcholové hráče a reprezentanty, kteří svými vynikajícími výkony na hřišti podstatně ovlivnili výsledek ve svůj prospěch. Naši hráči jsou také dobří, silnějším soupeřům statečně odolávali, bohužel se však nakonec ve své skupině i přes velké nasazení neprosadili.
Za kolektiv sportovců RB SOU Bc. Vladimír Víteček. FOTOGALERIE

14. 11. 2012 - Závody v BOULDERINGU
Místo konání - TENDON BLOK, Sad J. Jabůrkové 967, Ostrava-Vítkovice
Naši reprezentanti - Gál Tomáš, Jaroš Jaroslav, Stříž Marek a Zedek David

Lezeckých závodů se zúčastnilo celkem 40 studentů (31 chlapců a 9 dívek) z ostravských středních škol. Každý ze závodníků si volil obtížnost podle svých možností a schopností a samozřejmě každá obtížnost byla různě bodově ohodnocena. Zapsané body z jednotlivých zdolaných úseků pak pořadatelé na závěr sečetli a vyhodnotili. Z našich studentů se nejvíce dařilo zkušenému Jaroslavu Jarošovi, který se umístil na krásném 8. místě. Tomáš GÁL pak svým výkonem obsadil 12. místo. V tak obrovské konkurenci nezaostali ani studenti prvního ročníku Marek Stříž a David Zedek, kteří v této disciplíně zkušenosti teprve získávají.
Za sportovní úsek Bc. Vladimír Víteček. FOTOGALERIE

17. - 19. 10. 2012 - Muzeum Porsche ve Stuttgartu a technické muzeum Sinsheim
Muzeum Porsche ve Stuttgartu
Muzeum bylo přímo úchvatné, takto tvarově zvláštní budova není běžně k vidění. Když před ní člověk stojí, tak přemýšlí, jak tohle může vůbec stát. Oficiálně bylo nové Muzeum PORSCHE otevřeno 31. ledna 2009. Expozice a celkové zpracování muzea je velmi profesionální. Značka provází svojí historií od vzniku až po její nejnovější hity. Jen pro zajímavost: kdo nikdy neseděl v téhle luxusní značce, je možnost sednout si za volant vybraných modelů.
Technické muzeum Sinsheim
Sinsheimské muzeum je velmi rozsáhlé, pestré a jeho poctivá prohlídka vydá nejméně na celý den. Už zdálky vévodí muzeu velké nadzvukové dopravní letouny Concorde a TU-144, které jsou působivě zakotveny nad střechami velkých hal. Těžiště muzea tvoří ohromná sbírka unikátních historických automobilů. Je zde vystavena i spousta dalších historických exponátů od letadel a lokomotiv po velké mechanické flašinety. Významnou součástí technického muzea v Sinsheimu je poměrně reprezentativní sbírka německé, americké a částečně i sovětské tankové techniky z druhé světové války. Vojenská technika zabírá podle hrubého odhadu asi pětinu muzea. Desítky tanků a dalších obrněných vozidel jsou rozmístěny v jedné ze dvou ohromných hal i na prostranství pod širým nebem. Automobily, lokomotivy a další artefakty jsou vystaveny v obou halách a jejich přístavbách. Muzeum láká i svým 3D kinem a pro děti je mezi halami vybudováno velké hřiště s řadou prolézaček. Muzea tohoto typu byly dělány s citem proto, aby se lidem ukázalo, jak se doba technických vynálezů vyvíjela, ale hlavně, aby nebyla pro dnešní mladou generaci zapomenuta!!!
Organizátor akce Ing. Aleš Přindiš. FOTOGALERIE

16. 10. 2012 - FOTBAL
Místo konání - SŠ společného stravování, Ostrava-Hrabůvka
Naši reprezentanti - Birka Jan, Fejerčák Adam, Gorovič Michal, Holéczy Jaroslav, Ivan Daniel, Líbař Daniel, Liška Martin, Nguyen Kamil, Polák Ondřej, Poruba Jakub, Slezák David, Smajdor Matěj, Vybíral Petr, Zdražil Lukáš

Všichni naši studenti hráli s velkým nasazením a po celou dobu si udrželi týmového ducha. Konkurence byla vysoká. Přihlášeny byly i skvěle sehrané týmy s hráči aktivně trénujícími ve fotbalových klubech. Náš tým do dalšího kola sice nepostoupil, za své výkony si však přesto zasloužil pochvalu. Přeboru se zúčastnilo 8 družstev. Turnaj probíhal systémem hry každý s každým ve své skupině. Náš tým byl ve skupině společně s týmy středních škol Hasičské, Dopravní a Stavební. Po celou dobu turnaje pršelo, hráči se však s tímto faktem vyrovnali a bojovali statečně.
Za sportovní úsek Bc. Vladimír Víteček. FOTOGALERIE

26. 9. 2012 - Přespolní BĚH SŠ
Místo konání - běžecký areál Bělského lesa
Naši reprezentanti - Bača René, Jarošík Richard, Kuzník Matěj, Líbař Daniel, Novák David, Poruba Jakub, Silný Tadeáš, Slíž Dominik, Végh Dominik

V letošním roce jsme do této soutěže poprvé v historii školy vyslali 2 kompletní běžecká družstva. Přeboru se zúčastnilo téměř 80 závodníků. Startovalo 6 dívčích a 9 chlapeckých družstev z 9 ostravských středních škol. Chlapci běželi čtyři okruhy, celkem téměř 4km, což pro každého účastníka není žádná legrace. Náš student Dominik Végh (třída M3) nezklamal naše očekávání a v jednotlivcích opět jako loni obsadil 2. místo. Při obrovské konkurenci podal vynikající výkon. Pochvalu za své výkony si zaslouží také Daniel Líbař, Matěj Kuzník, Dominik Slíž a David Novák. V družstvech obsadili naši žáci 4. místo. Do třetího místa jsme se sice neumístili, na náladě a nadšení ze sportovního zážitku nám to však neubralo. Vítězná družstva obdržela poháry a sladké odměny. Nejlepší jednotlivci obdrželi medaile. Závod se uskutečnil za velmi krásného slunečného počasí.
Za sportovní úsek Bc. Vladimír Víteček. FOTOGALERIE

29. 6. - 8. 7. 2012 - Za rychlými koly do Itálie
Místo konání - Cesenatico
Účastníci zájezdu - Studenti našeho učiliště pod vedením pedagogického dozoru, ve složení: Ing. Aleš Přindiš, Mgr. Michaela Drozdová a Ladislav Hampl

Kemp v Cesenaticu se nachází 20 km od Rimini, nejznámějších přímořských lázní na Jadranském pobřeží. Tato oblast je známá svými rozsáhlými písečnými plážemi pozvolna se svažujícími do moře a jedněmi z nejlepších klimatických podmínek Středozemního moře. Program byl následující:
1. den - Odjezd z ČR v odpoledních hodinách
2. den - Příjezd do kempu v dopoledních hodinách, ubytování, prohlídka okolí
3. den - Koupání, slunění a podvečerní návštěva San Marina
4. den - Koupání, slunění, sportovní hry
5. den - Exkurze - Ducati, Maranello Rosso, Ferrari a Lamborghini
6. den - Koupání, slunění, sportovní hry
7. den - Mirabilandia - zábavný park
8. den - Koupání, slunění, sportovní hry
9. den - Odjezd z Itálie v odpoledních hodinách
10. den - Dopolední příjezd do ČR.

Exkurze umožnila studentům i pedagogickému dozoru porovnat sériovou výrobu vozů u nás v ČR (např. v KIA motors nebo Hyundai) s kusovou a malosériovou výrobou luxusních vozů (Ferrari). Předvedení špičkových technologií výroby a poznání italského prostředí i kultury je opravdovým přínosem pro žáky naší školy.
Vedoucí zájezdu Ing. Aleš Přindiš.

17. a 18. 4. 2012 - Zlatý pohár Linde 2012
Místo konání - SOU Frýdek-Místek
Reprezentant - Student třetího ročníku oboru karosář Daniel Matějný

Již 16. ročník mezinárodní soutěže žáků středních škol ve svařování, se zůčastnili studenti z České republiky, Slovenska a Německa. Mladí svářeči změřili své dovednosti ve svařování obalovanou elektrodou, plamenem, v ochranné atmosféře a svařování nerezí. Soutěž probíhala dle nových pravidel a jednalo se o otevřenou Mezinárodní praktickou soutěž a Národní soutěž, kde se sčítaly body za praktickou a teoretickou část. Daniel soutěžil v metodě 135 (svařování v ochranné atmosféře). Jednalo se o metodu, která měla nejvíce soutěžících (52). V této nabité konkurenci skončil na vynikajícím druhém místě v mezinárodní soutěži. Jedná se o historicky nejlepší výsledek našeho žáka za dobu, kdy se dané soutěže účastníme. Daniel Matějný navázal na své výborné výsledky v letošním ročníku krajské a celostátní soutěže Karosář Junior 2012. Právem bude zařazen do Síně slávy naší školy.
Zlatý pohár Linde provází tradičně celá řada doprovodných akcí odborných a společenských. Soutěž má stálé stoupající úroveň a každé umístění je třeba brát za úspěch.
František Novotný.
Daniel Matějný